0533 647 48 25

0232 202 04 42

İzmir Odtülüler

Öğrencilerin, eğitimlerini desteklemek ve özellikle sınav döneminde bekledikleri sonucu almak amacı ile belirli zamanlarda dershane eğitimi almaya ihtiyaç duyduklarını söylemek mümkündür. İzmir Odtülüler Dershanesi ise bu bağlamda hizmet sunan ve öğrencilerin beklenen başarıları elde etmelerini sağlayan bir eğitim kurumudur. İzmir Odtülüler çerçevesinde dile getirilen ve bir dershanenin sunduğu eğitimin kaliteli olup olmadığının anlaşılmasını sağlayan kıstaslar ise aşağıda verildiği gibidir.

Bir Dershanenin Eğitim Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle dershanelerin ana amacı eğitim vermek olarak görülse de durum bundan ibaret değildir. Dershanelerin temel amacı, öğrencilerin bekledikleri başarıyı elde etmelerini sağlamaktır. Bu bağlamda öğrencinin başarılı olmasını sağlamak için uygulanması gereken ve dershanenin eğitim kalitesinin göstergesi olarak görülen unsurlar aşağıda verildiği gibidir.

  1. Sınav Kaygısı ve Stres Yönetimi

İzmir Odtülüler dershanesi, stres ile başa çıkamayan bir öğrencinin ne denli çalışırsa çalışsın başarılı olma ihtimalinin düşük olduğu bilincindedir. Bu sebeple verilen temel okul eğitimlerine ek, İzmir Odtülüler kapsamında sınav kaygısı ve stres yönetimi ile ilgili destek verildiğini söylemek de mümkündür. Bunun temel neden, öğrencilerin sınav anında streslerine yenik düşüp başarısız olmalarının önüne geçmektir.

  1. Öğrenci Etüt Sistemi

İzmir Odtülüler dershanesi bağlamında var olan ve eğitim kalitesinin bir göstergesi olarak görülen bir diğer unsur, Öğrenci Etüt Sistemi’dir. Bireysel Etüt adı da verilen Öğrenci Etüt Sistemi, öğrenin derste öğrendiklerini pekiştirmesi ve bulunulan konunun can alıcı noktalarını öğrenmesi amaçlarını kapsamaktadır. Bu hususta şuna dikkat edilmelidir; Etütten beklenen verimin alınabilmesi için öncesinde bir eğitim almış olmak gereklidir. Aksi durumda Etütte ele alınan konular havada kalacak, bu konulardan beklenen verim elde edilemeyecektir.

  1. Günlük Ödev Takibi

İzmir Odtülüler dershanesi kapsamında sunulan bir diğer avantaj, günlük ödev takibidir. Günlük ödev takibinin yapılması, öğrencileri ders çalışmaya ve tekrar yapmaya teşvik edecektir. Herkesçe bilindiği üzere, bir konuyu tam anlamı ile anlayabilmenin ve bu anlamayı kalıcı kılmanın en kolay yolu tekrar etmektir.  Tekrar edilmeyen her bilgi, zaman içerisinde unutulmaya mahkumdur. Bu sebeple kalıcılığın sağlanabilmesi açısından tekrar oldukça önemlidir.

Call Now Button0533 647 48 25