0533 647 48 25

0232 202 04 42

Öğrenci Koçluk Sistemi

Sınav seneleri öğrenciler için en zorlu olan senelerdir. Öğrencilerin bu senelerde hem ruhsal hem de fizyolojik olarak adeta çöktüklerini söylemek mümkündür. Bunun en temel nedeni ise, bilinç dışı edilen hareketler ve gerçekleştirilen hatalardır. Bunların tamamının önüne geçmek ise, İzmir öğrenci koçluğu hizmeti ile mümkündür.

İzmir Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçları, öğrencilerin ruhsal ve fizyolojik olarak sorun yaşadıkları sınav senelerini sorunsuz bir şekilde atlatmalarını ve bu bağlamda en iyi üniversitelere yerleşerek hayatlarının geri kalanını güvence altına almalarını sağlayan eğitmenlerdir. Bu eğitmenlerin, öğrencilerin sınav dönemlerini mümkün olan en sağlıklı şekilde geçirebilmeleri için gerekli olan tüm desteği sağladıklarını söylemek mümkündür. İzmir Odtülüler Dershanesi kapsamında “İzmir öğrenci koçluğu” adı altında alınan önemler ve sunulan hizmetler ise aşağıda verildiği gibidir.

İnternet, çağımızın en büyük avantajı olduğu gibi aynı zamanda en büyük problemidir. Yapılan araştırmalar, internetin bilinçsiz bir şekilde kullanılmasının ve bu bağlamda telefon ve tablet gibi cihazların uzun süre elde bulunmasının kişiler üzerinde bazı sorunlar medyana getirdiklerini göstermiştir. Bu sorunların, iç kapanma, toplumsal yaşamdan uzaklaşma, sosyalleşme konusunda sorun yaşanması, fizyolojik bazı ağrı ve sorunların meydana gelmesi, iletişim kurmada zorlukların yaşanması şeklinde örneklendirilmesi mümkündür. Buna ek, bilgiye oldukça kolay bir şekilde ulaşılmasının, kişilerde bir tembelliğe yol açtığı ileri sürülmüştür. Bu gibi durumlar sebebi ile İzmir öğrenci koçluğu hizmetinin ilk olarak öğrencilerde internet, telefon ve bilgisayar gibi ürünlerin kullanımını azalttığını ve dengelediğini söylemek mümkündür.

İzmir öğrenci koçluğu, günlük ödev takibi hizmetini kapsamaktadır. Bu hizmet ise, öğrencilerin daha disiplinli çalışmalarını destekler niteliktedir. Buna ek, derslerin öğrencilerin öğrenme faaliyetlerini okulda ya da İzmir Odtülüler Dershanesi gibi dershanelerde, anlama kısmını ise evde gerçekleştirdiği gibi bir gerçek söz konusudur. Öğrencinin anlama faaliyetini evde gerçekleştirebilmesi için İzmir öğrenci koçluğu bağlamında ödev takibinin yapıldığını söylemek mümkündür.

Sınav dönemlerinde öğrencilere düşen sorumluluklar olduğu gibi, ailelere düşen sorumluluklar da mevcuttur. Ailelerin bu sorumluluklardan haberdar olması ise, İzmir öğrenci koçluğu hizmeti bağlamında mümkün kılınmaktadır.

Call Now Button0533 647 48 25